След Гришо, Джокович се справи и със Сам Куери

Световният номер 1 Новак Джокович (Сърбия) се класира за четвъртфиналите на турнира в Индиън Уелс, след като в последен мач за деня елиминира американеца Сам Куери с 6:0, 7:6(6).

Мачът започна с четири часа по-късно от първоначално планирания старт в един истински маратон от двубои.

Номер 1 в схемата на турнира беше брутално ефективен в първия сет, след като се появи на корта без да се усмихва и игра през цялото време, без да обръща внимание на окуражаващите го фенове.

Куери, който вероятно ще бъде най-високопоставеният американец в ранглистата на АТР следващата седмица, се върна в мача във втория сет, който бе решен с тайбрек.

В него Джокович поведе с 5:1, но Куери се разигра и успя да изравни. Накрая обаче представителят на домакините направи две последователни грешки, които му костваха и поражението в срещата, продължила един час и 25 минути, посочва БТА.

"Беше много дълъг ден за всички нас и искам да благодаря на публиката, че остана до края", каза Джокович, видимо раздразнен от развилите се събития. "Наистина съм разочарован, но няма как да е иначе и разберете емоциите ми".

За място на полуфиналите Джокович ще спори с французина Жо-Вилфред Цонга, който отстрани Милош Раонич (Канада) след победа с 4:6, 7:5, 6:4.