След 842 минути Монако допусна гол и загуби (ВИДЕО)

снимка: asm-fc.com

След 842 минути без допуснат гол във френската Лига 1 отборът на Монако с Димитър Бербатов в състава си капитулира в гостуването на Гингам и отстъпи изненадващо с 0:1, и то при положение, че имаше числено предимство на терена почти целия мач.

В 21-ата минута домакините останаха с човек по-малко заради директното изгонване на Мустафа Диало – четвъртият червен картон през сезона, който футболист на Гингам получава, с което тимът „се утвърди на първо място“ във Франция по този показател.

При една от опасните си контраатаки в 51-ата минута Дориан Лавек на празна врата отблизо откри резултата в полза на домакините, възползвайки се от точен пас на изгряващата звезда Клаудио Беовюе.

Защитата и вратарят на Монако Даниел Субашич капитулираха след 8 поредни мача без допуснат гол в първенството и само един в последните си 14 мача от всички турнири преди визитата на Гингам.

Клаудио Беовюе отново доказа важността си за тима на Гингам и за прогреса на тима в последните месеци – той има 13 гола в последните си 14 мача на всички фронтове, а днес, въпреки шокиращ пропуск в края на мача сам срещу Субашич, асистира за победното попадение.

Монако изпусна възможността да затвърди позициите си в челото на класирането след неубедителното начало на сезона и значимото стабилизиране от края на календарната 2014-та година. Монегаските остават на пето място с 40 точки, като пропуснаха да изпреварят четвъртия Сент Етиен, който в първия мач за кръга в петък изненадващо завърши 3:3 като домакин на Ланс и има 41 точки.

Гингам бе на дъното на класирането преди 9 кръга, но оттогава спечели 20 точки и допусна само едно поражение, главно благодарение на головете на Беовюе. Възходът на тима продължава и той вече е с 32 точки на най-високото място – 10-то – от началото на сезона, като има равен актив с 9-ия Нант и 8-ия Ница.

Също така тимът взе реванш срещу Монако за двете загуби досега през сезона 0:1 в предишния мач за първенство и 0:2 в четвъртфинал от турнира за Купата на лигата. Димитър Бербатов се разписа във въпросния двубой, но днес не бе ефективен и пропиля три нелоши положения – българският нападател имаше три шанса да стреля с глава от около пет метра от голлинията, но не пласира топката в очертанията нито веднъж.

Пропуските на Антони Марсиал и гредата през първото полувреме на Яник-Ферейра Караско лишиха Монако поне от спечелване на точка, докато контраатаките на Гингам след почивката можеха да донесат дори по-убедителен успех на домакините.