След 422 дни - Гюндоган отново в игра на терена

снимка: Guliver/Getty Images

Германският полузащитник Илкай Гюндоган изигра първия си мач от 422 дни насам след контузията на гърба и отбеляза гол при победата с 2:0 за резервния отбор на Борусия Дортмунд.

Гюндоган вкара второто попадение в контролата срещу резервите на втородивизионния Бохум. Халфът игра за пръв път след 14-и август 2013-а година, когато носеше екипа на Германия в приятелския мач срещу Парагвай.

Марко Ройс също взе участие в двубоя. Той се възстановява от травма на глезена, която получи миналия месец в европейската квалификация на Германия срещу Шотландия.

Гюндоган и Ройс бяха на терена само през първото полувреме. Ройс се очаква да се върне в стартовите 11 на Борусия на 18-и октомври срещу Кьолн в поредния кръг на Бундеслигата. Гюндоган вероятно също ще бъде част от състава на Юрген Клоп, посочва БТА.