След 10 години Лацио отново победи Киево на "Олимпико"

Лацио развали 10-годишно проклятие на „Олимпико" и записа първи успех над Киево от 2003-та насам, сразявайки „летящите магаренца" с 3:0.

„Орлите" не успяваха да запишат домакински успех над този съперник в последните 8 двубоя, губейки 3 пъти и финиширайки наравно в 5 случая.

3 точни удара през първото полувреме обаче дадоха на Лацио така желаното предимство, което след почивката беше съхранено без никакво напрежение. Още в 8-ата минута италианският национал Антонио Кандрева откри резултата в полза на „орлите".

В 39-ата минута Луис Педро Каванда покачи на 2:0, а в 42-ата Сенад Лулич се разписа за крайното 3:0. Домакините показаха удивителна ефективност, защото всичките им положения бяха превърнати в голове.

Едерсон отне топката от Иван Радованович и подхвана контраатака в началото на срещата, след което изстрелът на Кандрева беше оклонен ключово, за да посети мрежата на Киево - 1:0.

Въпреки че гостите натиснаха и поставиха под напрежение съперника си, Лацио увеличи аванса си чрез Каванда, който самостоятелно изгради контраакция и я завърши с диагонален изстрел за 2:0.

Еди Онази пусна великолепно извеждащо подаване за Лулич в края на полувремето и резултатът беше покачен на 3:0 след прецизен изстрел покрай Кристиан Пуджони.

В друг мач от неделния следобен въздесъщият Антонио ди Натале донесе ценно равенство 1:1 на Удинезе при домакинството на Болоня.

Опитният голаджия бе точен в 85-ата минута, за да осигури точката на тима си, след като италианският национал Алесандро Диаманти бе открил в 71-ата с перфектно изпълнение на пряк свободен удар.

Верона без Николай Михайлов сред титулярите записа важен домакински успех с 1:0 срещу друг новак - Сасуоло, а Ливорно надви с 2:0 Катания.

По-рано днес Фиорентина изпусна шанса си да се изравни с Наполи на върха след изненадващо реми 1:1 в домакинството на Катания. В последствие Sporta.bg ви информира, че звездата на „виолетовите" Марио Гомес е получил сериозна контузия и ще отсъства до зимата.

Пълното класиране в италианската Серия А до този момент можете да видите НА ТОЗИ ЛИНК.