Славия загуби от Терек с 1:2 в контрола

снимка: SPORTA.BG

Отборът на Славия загуби с 1:2 от руския Терек (Грозни) в приятелска среща, играна в турския град Белек. Пълни 90 минути срещу бившия си клуб изигра Благой Георгиев, който специално за този мач бе определен за капитан на Терек.

Освен бившия славист, за тима от Грозни участие взеха двама бивши футболисти на ЦСКА - Валентин Илиев и Флорентин Петре. Централният защитник бе на терена през целия мач, докато румънецът бе заменен през второто полувреме.

През първото полувреме руснаците бяха по-активния отбор на терена и заслужено се оттеглиха на почивка с гол преднина. Точен в 35-та минута бе Земчянков. На полувремето и двамата наставници извършиха редица промени, след които играта се изравни.

Славия стигна до изравнителен гол в 75-та минута. Тогава Славчо Георгиевски асистира на новото попълнение Дубала, който технично се разписа за 1:1. Радостта на "белите" обаче бе твърде кратка. В 82-та минута Вальо Илиев бе повален в пеналтерията на Славия и главният рефер отсъди дузпа. Румънецът Даниел Панчу бе точен от бялата точка и донесе успеха на Терек.

По един футболист от двата тима получи червен картон. Първо старжът на руснаците Дикан бе изгонен за нарушение срещу откъсващ се нападател на Славия, а в 84-та минута Георгиевски също пое към съблекалните, след като дълго време оспорваше отсъдената дузпа за Терек. Поради приятелския характер на срещата обаче, на техните места се появиха нови футболисти и двата състава завършиха двубоя с по 11 футболисти.