Славия загуби от Банско в контрола

Славия загуби с 0:2 от втородивизионния Банско в приятелски мач, игран в София. Двата гола за гостите реализира Венцислав Бенгюзов още преди почивката.

В петата минута Максим Стойков фаулира Бенгюзов в наказателното поле и потърпевшият беше точен от бялата точка, давайки аванс в полза на Банско.

В 34-ата минута отново Бенгюзов се възползва от грешка в защитата на "белите" и с прехвърлящ удар вкара втория гол във вратата, пазена от Емил Петров.

През втората част Славия пробва да стигне до обрат, но от чисти позиции пропуснаха да се разпишат Богомил Дяков, Иван Коконов и Петър Димитров, информира БТА.

В тази среща старши треньорът на столичани Мартин Кушев изпробва изявите на футболисти, които по-рядко попадат в титулярния състав на Славия. Сред титулярите на "белите" беше и Чавдар Янков, който все още не е в оптимална физическа форма.

Славия - Банско 0:2 (0:2)

Голмайстор: 0:2 Венцислав Бенгюзов 5-дузпа, 34

Състав на Славия: Ем.Петров, Альошев, Златков, Филипов, Гаал, Дяков, Янков, Стойков, Димитров, Калоянов, Коконов (през второто полувреме в игра влязоха Чипев, Тодоров, Василев, Генев).