Славия върви към отпадане, Лудогорец към титла

Шампионът се подигра на гостуващия Черно море и го би с 4:0. Шампионите вече имат аванс от 16 точки на върха и е по-вероятно средната заплата в България да стане 1600 лева, отколкото разградчани да изпуснат 6-ата си поредна титла

Лудогорец вече е само на три точки от титлата, а това бе най-тежката загуба за Георги Иванов-Гонзо начело на който и да е отбор. Още първата по-опасна контраакция на Лудогорец се превърна в гол. Черно море се бе изнесъл в предни позиции, а бързата контра на домакините завари варненци неподготвени.

Така Лудогорец поведе с гола на Клаудиу Кешеру още в 7-ата минута. В 37-ата минута след корнер, изпълнен от Вандерсон, Хосе Луис Паломино скочи над всички и направи 2:0 за глава-

След нови две минути грешка в отбраната на „моряците“ позволи на Вандерсон да покачи на 3:0, а Кешеру добута топката в мрежата, но зад голлинията.

Все пак румънецът се разписа отново, но от бялата точка. Марек Кузма извърши нарушение в пеналта, а Кешеру вкара дузпата в 45-ата минута за 4:0.

В другия мач днес Славия допусна срамна загуба на Националния стадион от Верея. поражението сериозно застрашава елитния статут на най-стария столичен клуб. Единственото попадение малко преди края реализира Педро Еуженио. Новакът от Стара Загора дори има шанс, ако бие Ботев идния уикенд да спечели група "А" на втората осмица.