Славия вкара 6 гола на безпомощния Берое

Славия постигна втора победа във Виктория футболно първенство, след като напълно надигра и разгроми Берое с 6:1 на стадиона в столичния квартал „Овча купел".

„Белите" записаха първи успех в последните 5 мача срещу този съперник и вече от 2 мача като домакин в А група са спечелили 6 точки.

Преди почивката играта се диктуваше главно от домакините, но все пак „заралии" оказваха някаква съпротива, докато през последния половин час изглеждаше сякаш има само един отбор на терена.

Головете за Славия паднаха в края на първото и началото на второто полувреме - резултатът бе открит от Жуниньо в 35-ата минута след точно изпълнена дузпа.

120 секунди по-късно Павле Попара покачи на 2:0, а класическото измерение на разликата в класите бе дадено от Здравко Лазаров в 49-ата минута отново от 11-метров наказателен удар.

Почетното попадение за Берое бе дело на Еуженьо в 55-ата, но това бе единственото, с което гостите си тръгнаха от столицата. Четвъртият гол за „белите" бе дело отново на Жуниньо, който завърши отлична контра на домакините в 76-ата минута. След това се разписаха Лазаров и Петър Димитров.

Славия вече има 7 пункта в актива си, докато Берое остава с 6, като двата тима заемат съответно 6-то и 7-мо място във временното класиране след 4 кръга.

В 34-ата минута играещият мач номер 75 с бялата фланелка Чавдар Янков изведе Здравко Лазаров в наказателното поле, като последва нарушение срещу бившия ас на Локо Пд. Логично домакините получиха правото да изпълнят дузпа, а Жуниньо нямаше проблеми от 11-те метра - 1:0.

В 37-ата минута Попара открадна топката след невнимателно разиграване между защитниците на Берое, след което изскочи сам срещу вратаря и с прецизен удар направи резултата 2:0.

Третият гол за Славия падна в 49-ата минута отново от дузпа, отсъдена отново за фаул срещу Лазаров в наказателното поле. Потърпевшият този път застана зад бялата точка и не сгреши, като прати кълбото в долния ляв ъгъл - 3:0.

Почетното попадение за Берое бе реализирано от Еуженьо, който засече центриране отдясно на Давид Каядо и записа името си сред голмайсторите за 3:1.

Четвъртият гол бе дело на Лазаров, който след пас на Жуниньо стреля мощно и топката рикошира в тялото на Еуженио, за да излъже вратаря Скорчев и да се оплете в мрежата му - 4:1.

В 81-ата минута ролите на „белите" футболисти се размени и този път Лазаров намери отлично Жуниньо, а бразилецът бе оставен непокрит и с прекрасен изстрел направи резултата 5:1.

Последното 6-то попадение падна след ново взаимодействие между Лазаров и Жуниньо, като този път последният центрира на оставения сам Петър Димитров, който с едно докосване забоде топката в долния ляв ъгъл - 6:1.