Славия вече не е в зоната на изпадащите в А група

Славия вече не е в зоната на изпадащите в А група, след като на стадиона в квартал "Овча Купел" възпитаниците на Иван Колев стигнаха до минимална победа с 1:0 над новака Хасково в 10-ия кръг от шампионата.

Резервата Радослав Василев вкара за 1:0 в 73', носейки първи успех на новия треньор на "белите", който замени Милен Радуканов след слабия старт на сезона.

Началото на срещата беше за Славия, но отборът играеше прекалено разгадаемо в нападение и единствено Платини застраши на два пъти вратата на Хасково, докато най-опасното положение през първата част беше дело на новака в А група.

В края на полувремето Лозев центрира отлично в наказателното поле, където Дончо Атанасов овладя и стреля силно. Петков успя да парира с крак, а топката срещна напречния стълб и излезе в корнер.

По-рано през полувремето гостите имаха претенция за дузпа, но Ставров вдигна картон на Еуженио за симулация. Платини в добавеното време пък пропусна с глава от 2 метра - 0:0.

Славия продължи в слабо темпо, но все пак имаше по-добри положения, а резервата Радослав Василев определено раздвижи играта в центъра на терена. Именно той се оказа герой за своите, когато в 73' Платини му свали топката в наказателното поле и той от близко разстояние разстреля вратаря на гостите - 1:0.

Хасково не успя да реагира и Славия се поздрави с победа, измъквайки се от дъното в подреждането. Славия вече е с 8 точки на 9-о място, докато новакът се оказа на дъното с едва 4 пункта.