Славия удари Миньор и сломи надеждите на "чуковете" за спасение

Славия надви Миньор с 4:2 и усложни положението на "чуковете" в дъното на класирането.

Двубоят се игра на стадион "Българска Армия" в София, тъй като перничани изтърпяват наказание и са лишени от домакинство.

Славия игра по-добре през по-голямата част от мача, като превъзходството на "белите" бе видимо след почивката, когато паднаха всички попадения в двубоя.

Само за пет минути след подновяването на играта крайният победител стана ясен. В 47-ата минута Славия получи правото да изпълни дузпа, след като Галин Иванов бе съборен в наказателното поле на Миньор. Зад топката застана Мирослав Антонов, който бе точен за 0:1.

Само минута по-късно, неубедителна намеса на вратаря Боян Пейков след разбъркване в в наказателното поле, позволи на Галин Иванов с прецизен удар да покачи на 0:2.

В 52-ата минута Галин Иванов вкара втория си гол в срещата. Мирослав Антонов проби в наказателното поле, остана очи в очи с вратаря, но вместо да стреля потърси Галин Иванов, който пред празната врата направи резултата класически.

Това подейства шоково на футболистите на Николай Тодоров и в 61-та минута те инкасираха нов гол. Тодор Янчев беше оставен напълно непокрит във вратарското поле и засече в мрежата с глава центриране отляво за 0:4.

В края на срещата символичните домакини успяха да направят загубата си по-почетна с цели две попадения. Първо в 81-та минута Петър Петров овладя на гърди центриране на Нджой и с хубав удар преодоля Георги Петков за 1:4. В даденото от съдията продължение пък резервата Богомил Дяков си вкара автогол при едни прострелно центриране на Нджой и оформи крайното 2:4.

Така Славия събра актив от 35 точки на осмата позиция в класирането, а Миньор остава 14-ти с 16 точки и е на цели 8 пункта от спасителното 12-то място.