Славия свали Левски на земята (ВИДЕО)

Славия нанесе второ поредно домакинско поражение на Левски в първенството, след като свали „сините“ на земята с минимален успех 1:0 в среща от третия плейофен кръг на първенството. Единственото попадение отбеляза Карлос Фонсека в 32-ата минута след хубава контраатака на домакините, която хвана неподготвена отбраната на „сините“.

Като цяло мачът не бе особено атрактивен и преобладаваха грешните отигравания, най-вече от футболистите на Левски, които рязко понижиха нивото на продукцията си в сравнение с предишните си два двубоя срещу Черно море и Лудогорец.

Славия се поздрави с престижен успех срещу исторически съперник и събра 29 точки, като остава на девето място в класирането. Левски с 38 е на седма позиция, но вече има само 1 пункт преднина пред Черно море, който в петък надви с 2:0 последния Хасково.

4138158

Първият шанс за гол се откри в деветата минута пред домакините, след като Радослав Василев центрира остро от ъглов удар, а Божидар Краев по никакъв начин не попречи на Димитър Пиргов да я атакува. "Белият" защитник стреля с глава от три метра, но някак си не успя да насочи кълбото в очертанията и пропусна да изведе Славия напред.

В следващите минути и двата отбора играеха с много брак в подаванията си, като се затрудняваха да изнасят топката и да осъществяват някакви сносни атаки. Славия единствено чрез корнерите внасяше напрежение в полето на "сините", но бранителите не позволяваха нови опасности от такива положения.

4138161

Епизодично избухване на "белите" в 32-ата минута им осигури преднина в резултата - Лукаш Гикиевич загуби топката в средата на терена (той имаше претенции, че е бил фаулиран). Александър Александров и Аймен Белаид бяха "разцепени" с извеждащо подаване от дълбочина към Фонсека, който овладя и без проблеми се откъсна от закъснелите бранители. Последва елегантен шут по земя на нападателя, с който той откри за радост на феновете - 1:0.

До края на полувремето играта не стана по-атрактивна, а Левски продължаваше да бърка всеки втори пас, поради което не бе създадено ново голово положение. Секунди след подновяването на играта Петър Атанасов без съпротива бе оставен да пробие към наказателното поле и да отправи опасен удар, който профуча покрай страничната греда.

Стойчо Стоев пусна Луис Педро в стремежа си да освежи действията на Левски и в действителност в първите минути се забелязваше оживления, като "сините" дори регистрираха три нелоши удара, но без те да притеснят особено Георги Петков.

4138162

След 60-ата минута Левски подчертано започна да играе повече с топката и да се задържа в половината на съперника, но без да успява да създаде ситуации за гол. Голям пропуск за "белите" в 65-ата направи Семерджиев след центриране от фаул на Манзоро, като първият не успя с глава да засече топката в мрежата, останал сам на около три метра от голлинията.

4138163Левскарите не успяваха да се възползват и от няколкото статични положения в опасна близост до противниковото наказателно поле, след като Антонио Аниете нито веднъж не центрира качествено.

В крайна сметка Левски така и не разбра как да превземе вратата на съперника и логично срещата приключи при резултат 1:0.

Състави

На вратата за Славия застава Георги Петков, а пред него в защита от ляво надясно са подредени Диего Фераресо, Кристиан Касаи, Димитър Паргов и Пламен Крумов. Жереми Манзоро (автор на хеттрик при победата с 3:1 в предишния мач) е на левия фланг, а в средата на халфовата линия си партнират Франк Мбарга и Карлос Фонсека, докато Костадин Дяков е отдясно. Нападателната двойка е изградена от Радослав Василев и Петър Атанасов.

Боян Йоргачевич пази за Левски, а Александър Александров получава шанс да започне сред титулярите на дясното крило. В средата на защитата са Аймен Белаид и Борислав Стойчев, докато отляво е Веселин Минев. Стефан Велев очаквано заменя Владимир Гаджев като партньор на Мигел Бедоя в халфовата линия, а пред тях е поставен Антонио Аниете. Божидар Краев и Либан Абди са на двата фланга, а в атака се завръща Лукаш Гикиевич.