Славия срази ЦСКА и спечели титлата при децата

снимка: bfunion.bg

Славия стана републикански шампион при децата, родени след 1 януари 1999-а година. На финала в Правец "белите" победиха ЦСКА с 4:1 след изпълнение на дузпи. В редовното време двата отбора завършиха наравно 1:1.

Славия поведе в резултата още в 15-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Александър Златков. Точен от бялата точка беше Мартин Семерджиев.

Само пет минути по-късно ЦСКА изравни след изпълнение на пряк свободен удар от Георги Божилов, който се разписа за 1:1. През второто полувреме "червените" останаха с човек по-малко на терена заради червен картон на Мартин Ачков.

В 60-ата минута пропуск за "белите" направи Калоян Кръстев, а малко по-късно Петко Христов удари греда и пропусна да донесе победата за Славия още в редовното време.

При дузпите юношите на Славия вкараха четири пъти от четири удара от бялата точка, докато ЦСКА направи два пропуска от три опита и резултатът стана 4:1.