Славия спечели последния епизод от трилогията с Локо (София)

Славия спечели малкото столично дерби срещу Локомотив (София) с минималното 1:0.

Двубоят бе трети между двата тима в рамките на едва петнайсетина дни, тъй като те се срещнаха и в турнира за Купата на България. Тогава победител след двата мача се оказаха футболистите на Стефан Генов.

Днес обаче „белите“ си върнаха и то по най-добрия начин, тъй като победата в шампионата бе по-важна и за двата състава с оглед на целите им.

Изключително ценното попадение реализира Галин Иванов в 89-та минута на срещата, която се игра в извънредно странния час за петъчен двубой - 13:30.

Въпреки, че спечелиха инфарктно, играчите на Милен Радуканов бяха по-добрият отбор, създадоха повече положения и заслужиха успеха. Той бе първи за Славия извън Овча Купел през този сезон.

С него "белите" събраха актив от 20 точки и се доближи само на две от днешния си съперник. Загубата пък определено охлади амбициите на Локомотив да се пребори за място в челната седмица.

Срещата започна динамично и в първите минути и двата тима пробваха по няколко атаки. Най-добрата от тях дойде в 5-а минута, когато Атанас Курдов от тима на гостите засече с глава едно центриране, но топката срещна напречната греда на вратата на Валентин Галев.

През първата част Славия изглеждаше като тимът с повече желание да се поздрави с победата. Играчите на Милен Радуканов създадоха по-чистите ситуации за гол. В 16-а минута опасен удар на новото попълнение Банинг бе изчистен от бранител в „червено-черно, а само три минути по-късно Курдов пропусна втора изключителна възможност да открие резултата, след като от прекрасна позиция стреля в аут.

4046540

В края на полувремето „железничарите“ успяха да изравнят играта, но стигнаха до чисто положение едва в даденото от съдията продължение. Елтон стреля от границата на наказателното поле, Емил Петров не успя да достигне топката въпреки плонжа си, но за негово щастие тя мина на педя от лявата му греда.

Втората част започна с неприятно спречкване на терена след скандал между Гаели Галин Иванов, а за съжаление тази ситуация бе най-интересното нещо в първите минути на полувремето.

Славия обаче продължи да е по-активният тим и в 65-а минута Курдов стреля технично от 20-тина метра, но отново в аут. Само две минути по-късно „белите“ имаха и претенции за дузпа, след като Фернандо Да Силва се озова на земята в наказателното поле на Локомотив, но сигнал за нарушение не последва.

При следващата си атака гостите отново бяха близо до гола. Активният Курдов подаде на Радослав Димитров в наказателното поле, но последния разочарова с неточен шут.

4046541

Подобно на първите 45 минути локомотивци стигнаха само до едно реално голово положение и през втората част. В 72-а минута Том центрира от корнер, Маркиньос намери топката с глава, но Емил Петров не трепна и спаси мрежата си.

Упоритостта на Славия донесе резултат в края на двубоя. В 89-а минута Галин Иванов бе изведен със страхотен пас зад отбраната на „червено-черните“, напредна и с прецизен удар с десния крак не прости на Галев, останал очи в очи с него.

В даденото от рефера продължение и домакините имаха претенции за дузпа, но Георги Йорданов си замълча и победата остана за Славия.