Славия се саморазправи с Любимец

Отборът на Славия постигна важен успех в битката за оцеляване, след като днес воденият от Милен Радуканов състав се наложи с 4:0 над Любимец в среща от 32-ия кръг на първенството.

Така "белите" взеха глътка въздух след изненадващата загуба от Черноморец, дръпвайки отново на 6 точки пред "акулите" и зоната на изпадащите във втората седмица на шампионата. Любимец остава предпоследен със скромните 18 точки до момента.

Срещата на ст. "Славия" в "Овча купел" протече изцяло под диктовката на домакините, които не оставиха шансове на отдавна обречения си съперник.

Любопитното е, че полувремето на мача завърши при равенство 0:0, а всичките четири гола в полза на столичани паднаха след почивката.

Янко Сандански откри за Славия в 57', а само четири по-късно Чавдар Янков удвои.

Между 76' и 80' Славия съвсем довърши своя съперник, като първо Галин Иванов покачи на 3:0, а малко след това Веселин Мирчев оформи крайното 4:0 в полза на най-стария столичен клуб.