Славия се наложи с 2:0 над Аполон при представянето на отбора

Славия се наложи с 2:0 над кипърския Аполон (Лимасол) в контрола, преди коята белите представиха състава си за новия сезон.

Жуниньо от дузпа в 14-ата минута и Владислав Златинов в последните секунди вкараха двата гола за домакините. Жуниньо откри резултата в от наказателен удар, след като играч на гостите спря топката при негов пробив и опит за центриране.

След гола положенията бяха основно пред вратата на кипърския отбор. Най-напред Жуниньо с удар от границата на наказателното поле се отби в страничната греда и излезе в аут. Новото попълнение Уго Лопес беше изведен сам срещу вратаря в 27-ата минута, но ударът му от движение беше спасен от вратаря Антонио.

В 33-ата минута при центриране от ляво, ударът с глава на Виктор Генев излезе в аут. В края на първата част пак Жуниньо отново беше изведен на изгодна позиция, но по диагонала стреля в аут. През второто полувреме темпото спадна, като за Славия се появиха на терена шестима нови футболисти, информира БТА.

Най-добрата възможност за гол дойде в 70-ата минута след подаване от тъч-линията по диагонала към Жуниньо. Бразилецът стреля от въздуха, но стражът на гостите изби. В 4-ата минута на добавеното време Жуниньо направи и асистенция. Той върна топката към точката за изпълнение на дузпа, където намери непокрития Гор Видал и той без проблеми покачи на 2:0.

Състав: Георги Петков, Радослав Димитров, Живко Желев, Виктор Генев, Миклош Гаал, Янко Сандански, Чавдар Янков, Петър Димитров, Хамед Коне, Уго Лопес, Жуниньо (Владислав Златинов, Иван Коконов, Богомил Дяков, Максим Стойков, Васил Калоянов, Леандро Бестеречея).