Славия с тежко поражение от Металург Донецк в контрола

Софийският Славия загуби катастрофално 0:4 (0:1) от украинския Металург (Донецк) в контролна среща, информира БТА.

Българският полузащитник на украинците Велизар Димитров игра 77 минути за своите, а в състава също така личаха имената на миналите през А група полузащитници Зе Соарес и Грегъри Нелсън.

Украинците взеа инициативата в мача от самото начало и още в 3-ата минута се разминаха с чисто положени, като именно бившия играч на ЦСКА (София) Грегъри Нелсън стреля, но Даниел Златков спаси вратата.

В 5-ата минута обаче славистите можеха да вкарат, но при контраатака ветеранът Николай Божов улучи страничната греда. След още пет минути пак Божов опита изстрел, но топката излезе в аут.

В ответната атака Велизар Димитров можеше да вкара, но вратарят на Славия Емил Петров изби топката в корнер. В 20-ата минута Металург излезе напред в резултата с гол на Марио Сержио, който прати топката в мрежата с удар от 20 метра.

До края на полувремето положенията пред Емил Петров продължиха да се редят едно след друго, като Лазич, Велизар Димитров и Траоре опитаха рефлекса на вратаря на Славия.

Футболистите на треньора Мартин Кушев започнаха агресивно втората част. В 49-ата минута Владислав Златинов центрира, но бившият играч на Шахтьор- Чечер, изчисти опасната топка в корнер.

След неговото изпълнение обаче славистите не успяха да се върнат в своята половина и Годин с удар от 12 метра наказа вратаря на Славия за втори път. След още пет минути Годин претендираше за фаул, след като Живко Желев го свали на земята, но съдията прецени, че българинът е играл чисто.

Малко след това Емил Петров се намеси отново и спаси тупалка на Траоре от 10 метра, но в 63-ата минута нямаше никакъв шанс при ударът на Карен Мкратчян.

Арменският национал не беше посрещнат от халфовете на Славия и от 17 метра прати топката за трети път зад българския вратар.

Столичани продължиха да търсят поне почетно попадение, като бяха близо при далечен удар на Янко Сандански, който прелетя в страни от гредата, както и в 78-ата минута при нов пробив на Влади Златинов. Благоевградчанинът демонстрира активност, открадна топката от Воловик, предпочете да стреля, но вратарят Бандура беше на мястото си.

Въпреки опитите на Славия, ново попадение падна в тяхната врата. В 82-ата минута Шина влезе от лявото крило към наказателното поле, пусна топката успоредно на 20-годишния Виталий Иванко.

Младокът от 15 метра по диагонала прати топката долу в ъгъла и оформи крайното 4:0.