Славия с пета загуба в А група след 0:1 във Враца

Ботев (Враца) победи Славия с 1:0 в среща от 11-ия кръг на първенството на България по футбол в "А" група.

За домакините това бе трета победа за сезона, докато Славия загуби общо шести мач във всички турнири и пети в първенството. Домакините стигнаха до успеха с гол в 28-та минута.

Александър Якимов засече с глава топката след центриране от ъглов удар. Преди гола на Ботев футболистите на Славия имаха няколко отлични голови възможности и на два пъти уцелиха градите на вратата на съперника.

Още в 4-та минута Мацуй изведе отлично Петър Димитров, но след негов удар топката мина близо до страничния стълб. В 16-та минута след удар с глава на Живко Желев топката срещнат страничната греда.

Три минути по-късно Здравко Лазаров стреля право в ръцете на Михаил Иванов след изпълнение на пряк свободен удар. В 25-та минута след самостоятелна акция Лазаров уцели напречната греда. През второто полувреме положенията пред двете врати не бяха много. В 71-та минута Георги Петков спаси удар на Якимов.

Девет минути преди края на двубоя от свободен удар Живко Желев с мощен шут не успя да преодолее Иванов. В добавеното време Мацуй не успя да изравни. Японецът направи уникален пропуск от близко разстояние.

"Белите" са на осмо място в класирането а 14 точки актив, а Ботев - на 14-то място с 10 точки.