Славия с нова загуба в Турция

снимка: БГНЕС

Славия записа втора загуба по време на зимния си подготвителен лагер в Турция. „Белите“ отстъпиха с 1:2 на елитния казахстански Ордабаси.

Първото полувреме беше равностойно, но две минути преди почивката Александър Хенрик откри в полза на Ордабаси. През втората част славистите натиснаха своя противник, като основна роля за това изигра включването в игра на младите Георги Йомов, Божидар Васев и Янис Карабельов.

В 64-ата минута Йомов изравни с удар от около 20 метра, а малко преди това стражът Сергей Бойченко отрази точен шут на младия халф. Пет минути преди края Булешов с параболичен удар реализира втория гол за Ордабаси.

Следващата контролна среща на Славия е предвидена за 6 февруари, а съперник ще бъде руският Терек (Грозни).