Славия с класика над Дунав на "Васил Левски"

Славия разби Дунав (Русе) с класическото 3:0 в домакинството си на националния стадион "Васил Левски". Двубоят от 12-ия кръг на Първа лига се оказа 4-и пореден за "белите", в които те не познават вкуса на поражението. Гостите пък нямат победа в последните 4 срещи и са напълно различен тим от хита, който бяха миналия сезон.

Головете за тима от Овча купел нанизаха Стефан Велев, Иван Минчев и Ивайло Димитров. Славия атакуваше през цялото време и дори пропусна да спечели с по-голям резултат. Тимът от Русе пък не създаде почти никакви голови положения пред вратата на Стергиакис.

Първото попадение реализира Стефан Велев в 12-ата минута. В 32-ата Иван Минчев донесе комфортна преднина на "белите". Техничният халф се възползва от колеблива намеса на стража Антонов и от няколко метра опъна мрежата.

В самия край на първата част Минчев съвсем спокойно можеше да направи резултата класически, но ударът му премина на сантиметри от страничния стълб. Преди това "белите" създадоха още няколко добри голови положения. Най-чистото бе на Костадин Велков, който пропусна от няколко метра, необезпокояван от никого.

Така се стигна до 72-ата минута, когато Ивайло Димитров направи резултата класически, като от повторенията се видя, че голът е от засада.

Славия е на осма позиция с 15 пункта, докато Дунав гравитира около зоната на изпадащите. Отборът на Веселин Великов заема 12-о място с 9 точки.