Славия с класическа победа над Калиакра

Отборът на Славия записа класическа победа с 3:0 над гостуващия в квартал „Овча купел" тим на Калиакра в последния мач от 8-ия кръг на А група. Два гола за „белите" отбеляза Жуниньо (5', 67'), а третото попадение бе дело на ветерана Илия Илиев (71').

Възпитаниците на Мартин Кушев получиха правото да изпълнят дузпа за игра с ръка на защитник на гостите в наказателното поле още в 5-та минута на срещата. Зад топката застана Жуниньо и не сгреши за 1:0.

До края на първото полувреме футболистите на Славия продължиха да бъдат по-активния отбор на терена, но пропуски на Жуниньо и Галин Иванов им попречиха да увеличат преднината си.

След почивката картината на стадион „Славия" не се промени - домакините продължиха да нападат, докато футболистите на Калиакра предимно се отбраняваха и разчитаха на контраатаки.

В 48-та минута „белите" бяха много близо до втори гол, но изстрел с глава на Йордан Юруков срещна гредата.

Така се стигна до 67-та минута, когато Славия най-накрая удвои преднината си. Илия Илиев изведе Жуниньо, той напредна и със силен шут не остави шансове на вратаря на Калиакра, отбелязвайки втория си гол в мача.

Четири минути по-късно (71') двамата си размениха ролите, като бразилецът намери Илиев в наказателното поле и за него не остана нищо друго, освен да отбележи, оформяйки крайното 3:0.

След тази победа Славия събра 13 точки, с които заема 8-о място във временното класиране на А група, а Калиакра е на 13-а позиция с 4 точки.