Славия разнищи Хасково и оправи програмата за плейофите в А група

Славия очаквано не срещна особени трудности при гостуването си на Хасково и разгроми домакините с 5:1 в реално последния двубой от редовния сезон в А група. Срещата трябваше да се играе по-миналата седмица като част от програмата на 21-ия кръг, но поради силните снеговалежи в страната, бе отложена за днес.

С победата Славия има вече 23 точки и се завръща на 9-та позиция в класирането, изпреварвайки с 3 Локомотив (Пловдив). Хасково остава на дъното на таблицата и в първия кръг от плейофите ще гостува на Левски, докато „белите“ си уредиха среща с Локомотив (Пловдив), на който ще домакинстват, след като го изпревариха в класирането.

Въпреки убедителния резултат в полза на Славия, едва в 35-ата минута гостите откриха резултата в Хасково чрез капитана си Радослав Василев. Алексиев изравни в 49-ата за домакините и повдигна настроението на обидно малкото зрители на стадиона.

В 54-ата отново Василев върна аванса на „белите“, а Петър Атанасов, Мбарга и Жереми Манзоро оформиха крайния резултат.