Славия разби Левски при юношите, но не помрачи празника им

снимка: levski.bg

Славия разгроми Левски с 5:1 (3:1) в дербито на 33-ия, предпоследен кръг на Елитната юношеска група до 19 години, информира БТА.

Така белите ще се опитат да вземат поне 2-ото място, тъй като водят с 3 точки пред Литекс. Левски пък отдавна спечели 1-ото място и днес играчите на треньора Викторио Павлов се направиха парти на терена въпреки поражението.

След мача Неделчо Михайлов от БФС връчи шампионската купа на Левски, както и златните медали. Родител на един от футболистите беше поръчал заря с фойерверки, много шампанско се изля на терена, а накрая и треньорът Павлов полетя във въздуха, понесен от играчите си на ръце.

Футболистите на Славия излязоха пределно мотивирани и логично поведоха набързо с 2:0. Най-напред Димитър Байдаков откри резултата с глава след центриране от корнер. В 34-ата минута Стоян Георгиев направи 2:0 за гостите, като отново Даниел Васев му подаде. Вратарят на "сините" сините Димитър Илиев обаче не подходи по най-добрия начин и топката мина под него.

Само две минути по-късно Тодор Чаворски с глава направи 1:2, след като засече центриране от ляво на Цветелин Тонев. В 40-ата минута обаче Даниел Васев изработи дузпа. Той беше съборен в пеналта от Марио Янков, а от бялата точка Рангел Джамбов вкара за 3:1.

След почивката сините тръгнаха здраво напред с идеята да стигнат до гол и поне до равенство след това, но защитата на Славия и вратарят Мартин Луков не се пропукаха. В 63-ата минута отново Даниел Васев изработи гол, след като подаде при контраатака на Кирил Атанасов. Дясното крило на белите обърна развоя на атаката и с левия крак направи 4:1.

Стоян Георгиев оформи крайното 5:1 три минути преди края на редовното време, след като получи топката от Димитър Байдаков и без проблем прехвърли резервния вратар на "синитеЮ Благой Стоянов.