Славия продължава да се дъни в контролите

снимка: lap.bg

Отборът на Славия допусна трета загуба по време на подготвителния си зимен лагер в Турция. Най-старият столичен клуб отстъпи с 0:1 на унгарския Халадаш в четвъртия си мач в южната ни съседка. Единственото попадение в срещата реализира Колчак в 48-ата минута, а като цяло мачът не предложи много интересни ситуации.

Така "белите" остават само с един успех в контролите до момента. Тимът на Златомир Загорчич надви Нефтчи (Баку) с 1:0, но преклони глава пред украинския Олександрия с 0:4, пред Ахмат (Грозни) с 1:3 и падна от Халадаш днес.

През първата част Славия пропиля добра възможност, когато Галин Иванов направи добър рейд през бранител и стреля. Топката обаче мина над вратата на унгарците. Те отвърнаха с удар на Немед от пряк свободен удар, но той мина на сантиметри от гредата на Стергиакис.

Халадаш поведе в 48-ата минута. След центриране отдясно играч на първа греда се размина с топката, тя стигна до Колчак, който от линията на вратарското поле не сгреши и прати топката във вратата на "белите".

Галин Иванов пък бе изгонен десет минути преди края на мача заради глупаво избухване след нарушение срещу самия него. Така загубата бе още по-горчива за състава на Златомир Загорчич.