Славия постигна втора победа в А група след класика над Пирин

Славия постигна втора победа в А група след като се наложи с класическото 3:0 над гостуващия тим на Пирин (ГД).

Два от головете отбеляза Атанас Курдов, а Галин Иванов оформи крайното 3:0 с попадение от дузпа минута преди края на мача.

С тази победа „белите" вече имат в актива си осем точки и се намират на осмо място в класирането. Пирин продължава да бъде на последното място само с една точка в своя актив.

Срещата започна с натиск на „белите" още в началните минути. Първият шанс за гол пред домакините бе в петата минута, когато Радослав Димитров намери Наско Курдов сам на точката на дузпата, но нападателя се забави и не успя да стреля.

Гостите отвърнаха с опасна атака, след като Георги Петков трябваше да се намесва след удар на Драги Коцев. Националът Радослав Димитров стреля в аут в 25-та минута.

Галин Иванов бе много активен по дясното крило и намери добре Курдов, който обаче отново се забави и топката му бе отнета. В края на полувремето Курдов стреля с глава неточно след подаване на Милен Василев.

Първият гол падна в 51-та минута и бе малко скандален с оглед на събитията преди него. Играч на гостите от Пирин остана да лежи на терена, а в същото време домакините организираха атака. Милен Василев намери Румен Лапантов, който подаде на Курдов и нападателя се разписа за 1:0 с точен удар във вратата на Абдиков.

Четири минути по-късно Курдов стреля с глава в гредата. Натискът на „белите" се усили и в 86-та минута Курдов отбеляза втория си гол с удар от десетина метра, като преди това Диего Невеш открадна топката от футболист на Пирин и намери нападателя на точката на дузпата.

Минута преди края на мача Курдов бе фаулиран в наказателното поле и Галин Иванов оформи крайното 3:0 за Славия. В следващия кръг „белите", гостуват на Литекс, докато Пирин е домакин на ЦСКА.