Славия открадна точка от Берое и Феро под Аязмото

Берое и Славия врътнаха реми - 1:1 в Стара Загора в ранния неделен мач от 15-ия кръг в Първа професионална лига.

Заралии, водени от наставника Ферарио Спасов-Феро, стартираха по-адекватно мача. В 15-ата минута Жуниор Мапуку проби по аутлинията, влезе в наказателното поле, но не успя да прокара топката покрай Георги Петков, който се намеси решително. В 36-ата минута столичани отговориха с опасно прострелно центриране на Николай Димитров, което не беше засечено от намиращия се в наказателното поле Калоян Кръстев. Три минути по-късно Атанас Зехиров стреля опасно от далечна дистанция, но топката премина на сантиметри над вратата на гостите.

В началните минути на втората част играта беше равностойна, но домакините стигнаха до попадение от статично положение. В 57-ата минута Атанас Зехиров центрира от фаул, Венцислав Василев изпревари Георги Петков, овладя пред него и прати кълбото в празната врата за 1:0.

Четвърт час преди края Божидар Васев навлезе отляво към наказателното поле, подаде към непокрития Сердер Сердеров, но руският нападател не успя да нанесе опасен удар, въпреки че беше оставен сам от защитата на домакините.

В 77-ата минута Георги Божилов се включи в атака и засече с глава центрирането на Веселин Пенев отляво, но Георги Петков спаси вратата си от нов гол.

Две минути след това столичани достигнаха до изравняване, след като резервата Иван Минчев стреля от дистанция, топката се удари във Венцислав Василев и влезе във вратата на Берое.

След това равенство "зелените" са на осмо място в класирането с актив от 18 точки, докато Славия е на 12-ата позиция с 14 точки.