Славия не се даде на Левски, Стоев полудя заради чужденец

Славия стигна до 0:0 в домакинството си на Левски в най-старото столично дерби. "Белите" имаха за цел в този мач именно точката.

"Сините" пък натискаха, но направиха пропуски,които се оказаха фатални. Треньорът на Левски Стойчо Стоев, който иначе се слави като спокоен човек, този път се изнерви здраво. Специалистът смени още през първата част лявото си крило Джъстин Менголо.

Чужденецът не спазваше тактическа дисциплина и освен Стоев - изнерви и своите съотборници. Веселин Минев дори се скара на Менголо.

Все пак гостите вкараха топката в мрежата в края на първата част, но попадението бе отменено правилно заради засада.

В 70-ата минута Венци Христов разтресе горната греда на Славия от 10 метра, с което профука най-сериозното положение за гол.

Така след този двубой Левски остава на 2-ро място в А група с актив от 40 точки. Славия са 3-ти с 36пункта, колкото има и Берое, но заралии са с мач по-малко.

Безапелационен лидер е Лудогорец. Разградчани имат 51 точки и само чудо би ги лишило от 5-а поредна титла.