Славия надделя с 1:0 като гост на Монтана

Славия надделя над Монтана с 1:0 в мач от 17-ия кръг на "А" група. Така столичани записаха първа победа в елита след пет месеца и половина и десет поредни срещи без успех.

"Белите" за последно спечелиха в шампионата на 23 септември с 2:0 над Локомотив София. Възпитаниците на Велислав Вуцов се изкачиха на осмо място с 20 точки. Домакините пък се свлякоха на предпоследното място с 12 точки след девети последователен двубой без победа.

Гостите имаха известно превъзходство преди почивката и засклужено поведоха в резултата в 28-ата минута. Павле Попара центрира от ляво в наказателното поле и Радослав Василев прати топката в мрежата с първия си гол за сезон.

След почивката Монтана с по-активна игра опита да стигне поне до изравнаване. В 51-ата минута Антон Личков стреля опасно от фаул от 20 метра, но Георги Петков успя да спаси. Вратарят на гостите отново се намеси добре и в средата на полувремето, когато Фарес Брахими навлезе в наказателното поле и стреля силно по диагонала, но Петков изби в корнер.

В 72-ата минута пък Славия пропусна отлична възможност да увеличи преднината си. Антонио Ливраменто центрира от ляво и влезлият като резерва секунди по-рано Петър Димитров засече от границата на малкото наказателно поле, но нацели странична греда.

До края до нови сериозни положения пред двете врати не се стигна и "белите" удържаха победата.