Славия на 1/2 финал във волей Купата на България, чака ЦСКА или Левски

Отборът на Славия се класира на полуфинал в турнира за Купата на България, след като победи Казанлък с 3:1 (26:24, 15:25, 25:22, 25:19) в среща от група А. Състезателките на Иван Димитров показаха съвсем различно лице, в сравнение с вчерашния двубой срещу Марица.

Първият гейм тръгна равностойно, но впоследствие казанлъчанки поведоха в резултата, пише bgvolleyball.com. "Белите" обаче задействаха атаката си и бързо стопиха преднината, като до края двата тима бяха в ситуация на постоянно догонване. В крайна сметка момичетата на Иван Димитров се пребориха и спечелиха с 26:24. Във втората част играта бе равностойна до първото техническо прекъсване, "розите" обаче дръпнаха с огромна преднина и изравниха резултата.

Третата част премина в по-голямата си част под доминацията на "белите" и те логично я спечелиха.

В четвъртата част Славия поведе от самото начало, при 3:1 Веселина Григорова получи жълт картон за оспорване на съдийското решение. "Розите" се опитаха да се върнат в мача, но не се получи. Преднината на славистките се запази до края и те се поздравиха с успех, като се класираха за следващия етап.

"Белите" ще срещнат на полуфинала победителя от двубоя ЦСКА - Левски, който ще се изиграе по-късно днес.