Славия и Берое с домакински победи

Отборите на Славия и Берое записаха домакински победи в 6-и кръг от българската "А" група, надделявайки съответно над отборите над Сливен и Спортист (Своге).

Наставникът на "белите" Велислав Вуцов взе глътка въздух, след като неговите възпитаници успяха да пречупят с 2:1 гостите от града на Сините камъни. Славия успя да поведе с 2:0 още до края на първата част, благодарение на попаденията на Жуниор и Тодор Колев. Първо "кариоката" се възползва от добро подаване на Колев и по хубав начин прехвърли стража на гостите за 1:0, а в 42' минута бившият нападател на Левски сам удвои, след центриране на Галин Иванов отдясно. Силите на гостите стигнаха само за почетен гол в мрежата на столичани, дело на Деян Христов в 58' минута.

Пред своя публика в Стара Загора пък Берое също стигна до минимален успех над Спортист, триумфирайки с 1:0. Единственото попадение в двубоя падна още в 1' минута на сблъсъка, когато след серия рикошети и карамболи в пеналтерията на "шоколадите", Иво Иванов излезна най-съобразителен и реализира.