Славия и Берое оставиха интригата за реванша

Славия и Берое не можаха да си отбележат гол и оставиха интригата за реванша след края на първия полуфинален сблъсък в турнира за Купата на България.

„Белите" и „заралии" не впечатлиха с особени футболни достойнства, като в самия мач липсваха чистите положения.

По-недоволни от нулевото равенство трябва да бъдат гостите от Стара Загора, които чрез Венцислав Христов на два пъти след почивката можеха да открият резултата.

В крайна сметка липсата на голове поставя и двата тима в добра изходна позиция преди решителната битка под Аязмото.

Вчера в другия първи полуфинален дуел Левски взе солиден домакински аванс срещу Локомотив (София) след успеха с 3:1 на „Герена".

През първото полувреме чистите положения липсваха, като правеше впечатление, че гостите от Стара Загора не се притесняват да организират атаки към противниковата врата. Най-активен с екипа на Берое беше определеният за номер 1 през март от феновете Венцислав Христов.

Той обаче не отигра по най-добрия начин възможностите, които се откриха пред него, но непрекъснато търсеше топката и създаваше напрежение по левия фланг на защитата на Славия.

Най-опасният удар към вратата на Берое пък беше отправен от бившия футболист на „заралии" Антонио Ливраменто, но той прати кълбото в гредата в 29-ата минута.

След почивката гостите от Стара Загора организираха още няколко отлични акции по десния флаг, но отново Венцислав Христов не можа да завърши ситуациите с точен удар.

В 50-ата минута той получи добро подаване от Давид Каядо, но диагоналният му изстрел мина покрай гредата.

В 65-ата Христов преодоля технично Даниел Златков и пробва пас назад, при който обаче кълбото беше изчистено в корнер. След изпълнението му Христов се озова очи в очи с Георги Петков по десния диагонал, но нито прати топката в мрежата, нито успя да подаде точно за връхлитащия фронтално Елио Мартинс.

В 74-ата минута футболист в бяло невнимателно върна кълбото назад и го предостави за Христов, който само трябваше да преодолее Петков, за да се изправи пред празната врата. Острието на Берое обаче се провали отново и попадна в капана на опитния страж на Славия, а страничният съдия вдигна със закъснение флага си за засада.

„Белите" се активизираха в заключителните минути и Радослав Василев можеше да изненада съперника с прострелен изстрел от 5-6 метра, който обаче прати кълбото във външната страна на мрежата.