Славен Билич: Не продължаваме напред, защото нямахме късмет

Селекционерът на Хърватия Славен Билич беше много разочарован след загубата от Испания (1:0), която изхвърли неговия отбор от Евро 2012. Той обаче каза, че футболистите му няма за какво да съжаляват, защото са дали всичко от себе си и единственото, което не им е достигнало, е малко късмет.

"Мога единствено да поздравя моите футболисти. Те играха героично, но нямаха късмет. Изпуснахме нашите шансове, след като предварително знаехме, че те няма да бъдат много.

Бяхме подготвени за многото голови ситуации на испанците. Планът ни беше да затворим съперника през първата част и да го изненадаме след почивката. Всичко работеше добре, освен реализирането на поне един гол", коментира младият специалист.

"Не продължаваме напред, защото нямахме късмет. Разликата между победата и загубата беше много малка. Аз и щабът ми напускаме, но това поколение е невероятно и може да се развие още повече", добави Славен Билич.