Сладка Коледа за ЦСКА-София, след като изрита Лудогорец за Купата

ЦСКА-София надделя с 2:1 след продължения над Лудогорец в четвъртфинален мач за Купата на България пред около 10 000 души. В редовното време резултатът бе 1:1. "Червените" поведоха след зверска тупалка на Николай Бодуров, който се пребори за спорна топка в центъра, овладя кълбото и от над 30 метра нанесе безпощаден шут. Изстрелът  на капитана завърши в горния десен ъгъл на Хорхе Броун и така в 9-ата минута Армията се взриви от кеф.

ЦСКА-София продължи да е по-активния тим и Раул Лое бе близо до гол с глава. После и Десподов се озова в чудесна позиция, но не уцели вратата отблизо.

Лудогорец поовладя положението и дори съумя да стигне до изравняване. То дойде след дузпа, отсъдена за нарушение срещу откъсващия се срещу вратаря Черниаускас Марселиньо. От бялата точка точен бе Козмин Моци. Румънецът цял мач бе освиркван от феновете на домакините.

През втората част, която стартира със закъснение заради красиво пирошоу на Сектор Г, съдията Георги Кабаков забърка сериозни глупости с отсъжданията си. Пловдивчанинът се уплаши да изгони Барт от ЦСКА-София. Той спря с ръце играч на разградчани, който излизаше сам срещу вратаря. Барт видя само жълт картон и това вбеси до крайност треньора на гостите Димитър Димитров-Херо.

Шампионите стояха по-адекватно на терена през вторите 45 минути, но не се възползваха от 2-3 удобни ситуации за гол.

Срещата влезе в продължения, в които по-хитрият тим се оказа ЦСКА-София. Каранга изведе Кирил Десподов сам срещу Броун и бързоногият играч не се затрудни да отбележи за 2:1. После Натанаел получи червен картон за удар без топка срещу Десподов и това съвсем уби интригата в двубоя. За подчертаване е, че в ситуацията с картона и Десподов удари своя съперник, но Кабаков прецени, че трябва да прати преждевременно под душовете само нисичкия играч на гостите.