Слабата защитата спря Милан към нов успех в Серия А

Милан изпусна да запише трета победа в Серия А и се задоволи само с равенство 2:2 като гост на Емполи. Феновете на „росонерите“ останаха със смесени чувства от двубоя, защото любимците им осъществиха обрат от 2:0 до 2:2, но в последния половин час на мача не можаха да отбележат победно попадение.

Защитата на „росонерите“ отново стана причина за главоболия на феновете, като още до 21-ата минута Емполи вече водеше с 2:0, благодарение на хаоса в наказателното поле на Кристиан Абиати, предпочетен пред Диего Лопес.

За първи път като титуляри в Серия А започнаха новите попълнения на „росонерите“ Фернандо Торес и Марко ван Хинкел, а Даниеле Бонера се завърна в сърцето на отбраната след изтърпяно наказание.

Неговото присъствие не се отрази позитивно на Милан, защото в 9-ата минута именно той изпусна да покрие Лоренцо Тонели, който с глава необезпокояван засече в мрежата добро центриране от пряк свободен удар – 1:0.

Малко по-късно отличен шанс да покачи аванса на домакините се откри пред Мануел Пучарели, но Кристиан Абиати спаси. В 21-ата минута все пак Пучарели порази мрежата на Милан, възползвайки се от ново неразбирателство в отбрана при защита на статично положение и точен удар с глава – 2:0.

Устремът на Емполи се притъпи към края на полувремето, а с красив гол с глава Торес ознаменува дебюта си в Калчото и върна интригата в 45-ата минута. След почивката Милан диктуваше темпото и съвсем заслужено стигна до изравнителен гол, дело на Кейсуке Хонда в 58-ата минута.

Хубав пробив на Торес малко по-късно завърши с върната топка към Хонда, който от около 25 метра разтресе напречната греда, за да индикира, че гостите ще търсят пълен обрат в срещата. В 86-ата минута Валдифори получи втори жълт картон, но дори численото предимство не помогна на Милан да постигне пълен успех.

Така след поражението с 0:1 от Ювентус през уикенда Милан записа втори пореден мач без победа, като събира 7 точки от първите 4 кръга. Емполи е с две след второ поредно равенство 2:2 – предишното бе като гост на Чезена.