Слабак се възползва от наказанието на Меси и тресна Аржентина (ВИДЕО)

Боливия спечели с 2:0 срещу Аржентина в мач от 14-я кръг на световната квалификация в зона Южна Америка. Аутсайдерът в групата се възползва от факта, че голямата звезда на "гаучосите" получи наказание от 4 двубоя за псувни към рефер в мача срещу Чили (1:0).

Без Меси в състава, Аржентина изглеждаше като банда от разпасани аматьори. Хуан Карлос Арсе наказа "гаучосите" в 31-ата минута и трибуните на стадиона в най-високата столица в света Ла Пас (3640 метра надморска височина) се разтресоха.

През второто полувреме домакините отново се възползваха и вкараха втори гол. Марсело Мартинс закова гол в 52-ата минута.

Почти през целия двубой Аржентина имаше по-голямо владение на топката и повече удари, но така и не успяха да измислят нещо по-интересно, за да вкарат на слабака в групата.

"Гаучосите" ще трябва да се оправят още цели три мача без Меси – в Уругвай (31 август) и домакинствата срещу Венецуела (5 септември) и Перу (5 октомври).

Аржентина се смъкна бързо до 5-ото място с актив от 22 точки. Колумбия и Чили пък се възползваха от издънката на "гаучосите" и ги изместиха в класирането.

С третия си успех в квалификациите Боливия събра 10 точки и остава на предпоследната девета позиция.