Слаб вратар и слаб съдия провалиха Ливърпул на "Етихад"

Властването на Ливърпул в Премиършип продължи само няколко дни, след като Манчестър Сити удари мърсисайдци с 2:1 на “Етихад“ в дербито на 18-ия кръг, с което свали възпитаниците на Брендън Роджърс от първото място.

Началото на двубоя не вещаеше нищо добро за „гражданите“, които се пропукаха на няколко пъти и в крайна сметка Коутиньо откри в 25' след прекрасна атака в червено. Само 6 минути по-късно обаче Компани беше изпуснат и изравни, а в 45' Негредо след грешка на Миньоле донесе победата на домакините.

През втората част Джо Харт се превърна в герой за своите, след като спаси три отлични удара на Ливърпул, а в 89' съдията Лий Мейсън не отсъди чиста дузпа в полза на гостите за нарушение срещу Луис Суарес.

4054233

Това беше и трета победа за Манчестър Сити над Ливърпул в последните 10 мача, като цели 6 пъти двата отбора си поделиха по точка. Пуул пък има само една победа.

Ливърпул продължава слабата си серия като гост, след като вече има 3 загуби и две равенства в последните си 6 мача извън „Анфийлд“. Суарес пък пропусна да се разпише, след като се превърна в голова машина през декември, а в 26 мача за 2013 година имаше 29 гола.

Срещата почна много интересно, като още в 4' Хесус Навас нацели гредата зад Миньоле след прекрасно центриране на Коларов. Ливърпул пък отговори с няколко бързи атаки, които обаче не доведоха до нещо по-сериозно пред Харт.

4054236

Това се промени в 19', когато Суарес пусна феноменален извеждащ пас към Стърлинг, който излезе сам срещу Джо Харт, но съдията отсъди несъществуваща засада и лиши гостите от прекрасен шанс да открият резултата.

Само 6 минути по-късно обаче нищо не успя да помогне на „гражданите“, които станаха жертви на гения на Суарес. Уругваецът отново изведе Стърлинг на чиста позиция, а той мина покрай вратаря и остави на Коутиньо да свърши най-лесното – да насочи топката в опразнената врата. 0:1 за лидера в класирането преди настоящия кръг.

Сити бързо се свести от нанесения нокдаун и на свой ред почна да атакува масирано, а резултатът не закъсня. След центриране от корнер в 31' двама защитници на Ливърпул не се справиха с Компания, който насочи топката в десния долен ъгъл на вратата – 1:1 на „Етихад“.

4054234

Темпото в срещата дори се увеличи след двата гола, а превъзходна акция на Стърлинг и Суарес отново изведе Коутиньо на позиция, но този път Джо Харт се намеси решително. Минути по-късно Шкъртел с вездесъща намеса не позволи на Негредо да се разпише.

Секунди преди края обаче Сити осъществи брилянтна контраатака. Пред собственото наказателно поле Насри намери далеч напред отдясно Навас, който от своя страна между двама прокара топката за Негредо. Испанският таран остана сам срещу Миньоле, като пробва красив прехвърлящ удар. Вратарят успя да парира топката, но загуби равновесие, а коженото кълбо влетя във вратата – 2:1 за шампионите от 2011 година.

4054237

След почивката първата ситуация беше в полза на гостите, но Харт се отчете с нова отлична намеса срещу Стърлинг. Последва голямо затишие, което беше нарушено в 70' с чудовищни пропуски за гостите.

Първо след бърза атака Джонсън остана на отлична позиция, но стреля право в Харт, а след него и Суарес не успя да го преодолее. В 72' пък Суарес пусна отличен пас за Стърлинг, който от 2 метра стреля неточно и не успя да насочи топката в полуопразнената врата.

В края на мача Ливърпул натисна здраво, но не създаваше достатъчно добри положения. В 89' пък Суарес беше фаулиран в наказателното поле от Лескът, но съдията не отсъди нарушение, лишавайки гостите от шанс да изравнят – 2:1 за Манчестър Сити.