Скука и студ белязаха дербито на втората седмѝца

Локомотив (София) и Берое записаха един от най-скучните мачове до момента през сезона и в мач от 3-ия кръг на 2-ата седмѝца на А група двата тима завършиха при 0:0 на стадиона в квартал "Надежда".

Двубоят почна с натиск на домакините, като Трифонов и Гаел бяха изключително активни по крилата, а Караджов трябваше да спасява на два пъти своите в първите 20 минути. Най-доброто положение се откри пред Иво Иванов, но ударът му мина над напречната греда.

Керкар пък организира няколко отлични атаки за старозагорци също в началото, но ударите към вратата на Локомотив не затрудниха с нищо Божидар Митрев.

След бързото темпо в първите 20 минути на мача пък нивото на игра спадна значително, а до края на полувремето Андонов и Иванов се отчетоха с удари от далеч, но без успех - 0:0.

През втората част събитията на терена не се промениха значително, като Берое записа няколко опасни атаки, които обаче приключваха пред наказателното поле на "железничарите".

Столичани можеха да спечелят мача в 80', когато Зафиров действа разконцентрирано и позволи на Джиби да му отнеме, но останал сам срещу Караджов нападателят не успя да вкара - 0:0 и двата отбора поделиха точките.

Така Берое запазва първата си позиция във втората седмѝца на шампионата, като тимът има 43 точки. Локомотив София е с 38 на втората позиция.