Скучна Барса пак дръпна с 8 пред Реал (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Барселона не игра никак добре, но съумя да надвие Виляреал като гост на "Естадио де ла Серамика" с 2:0 в мач от 15-ия кръг на Примера дивисион. Головете за каталунците паднаха през втората част и бяха дело на Луис Суарес и Лионел Меси. Даниел Раба от "жълтата подводница" получи червен картон по-рано през втората част и така улесни задачата на "блаугранас". Барса не се справи никак добре при 11 на 11 и не успя да измисли нищо пред вратата на Серхио Асенхо.

Едва втората част на мача предложи някакъв живец за зрителите по трибуните. В 60-ата минута младокът Даниел Раба скочи опасно с бутони напред в краката на Серхио Бускетс и автоматично бе изгонен от главния рефер Бургос де Бангоечеа. Това позволи на гостите да натиснат своя опонент и да създадат опасни ситуации.

В 72-ата минута най-накрая отбраната на домакините се пропука и Луис Суарес вкара за 1:0. Той направи страхотна триходова комбинация с Меси и Пако Алкасер, премина покрай стража на Виляреал и порази опразнената врата. Преди това пък Меси стреля на сантиметри от десния стълб на Асенхо.

Аржентинецът оформи крайния резултат в 83-ата минута. Той получи пас от Серхио Бускетс и изненада отбраната на "жълтите", като избяга от изкуствената засада. Меси порази Асенхо от няколко метра и така докара в актива на Барселона нови 3 точки.

След победата Барса затвърди лидерството си на върха с 39 пункта (12 победи, 3 равенства, 0 загуби). Вторият Валенсия има с 5 по-малко, а шампионите от Реал (Мадрид) са на 8 зад "блаугранас". Това бе трето поредно поражение за Виляреал. Тимът на Хавиер Кайеха е 6-и с 21 точки.