Сколари иска уважение

Луиш Фелипе Сколари
снимка: БГНЕС

Мениджърът на Челси Луиш Фелипе Сколари изиска уважение от възпитаниците си, пише вестник „Сън".

 

„Аз съм един най-обикновен треньор, който изисква уважение от своите футболисти", заяви бразилският спец. "Уважението е задължително, тъй като ако няма респект, няма отбор. Аз си имам принципи и ако някой ги наруши, трябва да си ходи. В своята работа аз се стремя да бъда приятел с футболистите си, понякога дори съм им като баща. Това е част от задълженията ми, тъй като аз съм този, който отговаря за физическото и психическото им състояние."

 

"Не е моя работа да коментирам какво се случва в тима на Арсенал", продължи Сколари, "но при нас, подобна ситуация никога няма да се случи. Имал съм проблеми с дадени играчи, но винаги нещата са се развивали така, че проблемните футболисти са се извинявали и са осъзнавали кой е човекът, който трябва да взима решенията", допълни ръководителят на Челси.