Скиавоне в 4-ти кръг след отказване на Шуай Пенг

снимка: AP

Шампионката от миналогодишното издание на Ролан Гарос Франческа Скиавоне, която е поставена под номер 5 в схемата на турнира, продължи в четвърти кръг, след като противничката й Шуай Пенг от Китай се отказа във втория сет. Дотогава италианската претендентка за титлата бе спечелила първия сет с 6-3, но губеше с 1-2 във втория.

Пенг, състезаваща се под номер 29 в схемата, направи единствения ас в срещата, но като цяло записа по-малко точки след вкаран първи сервис и това даде отражение върху резултата. Скиавоне имаше 67% на спечелени топки при сервиране и 54% при посрещане, с което надиграваше опонентката си и по двата показателя. Въпреки трите си двойни грешки и 13-те си непредизвикани такива, италианката не позволи на Пенг да я доближи в решителните геймове от първия сет. Скиавоне направи и три пробива от осем възможности, докато китайката се отчете с 2 от 7.

Мачът бе прекратен на 76-ата си минута, като трите гейма във втория сет се играха цели 22 минути, което бе доста по-продължително на фона на 54-те игрови минути за цялата първа част.

На осминафиналите Скиавоне ще играе с победителката от мача между Йелена Янкович и американката Бетания Матек-Сендс.