Ски легенди откриха сезона в Банско на изкуствен сняг

снимка: БГНЕС

Ски величия от близкото минало уважиха официалното откриване на сезон 2008/2009 в зимния курорт в Банско. Първа на пистата "Алберто Томба", засипана с изкуствен сняг, заради оскъдната естествена покривка, се спусна бившата шампионка от Лихтенщайн Хани Венцел.

 

Последваха я нейният брат Андреас Венцел, най-великият италиански скиор за всички времена Густаво Тьони и Марк Жирардели - петкратен носител на големия кристален глобус, който е чест гост на Банско. Освен него всички гости посещават за пръв път България и изразиха възхищението си от природата и отличните писти, на които през февруари ще се състоят стартове от надпреварата за Световната купа по алпийски ски за жени.