Скандално продължение изхвърли Лудогорец от Шампионската лига

Лудогорец не успя да сътвори изненадата в Шампионската лига и считаният за фаворит тим на Динамо Загреб пречупи съпротивата на българския шампион във втория предварителен кръг на Шампионската лига.

За втори пореден двубой срещу тима от Хърватия Лудогорец допусна гол в заключителните секунди и в крайна сметка изпусна класирането си напред в Шампионската лига. Скандално обаче беше продължението, което даде немският рефер. Той даде 5 минути, но се игра буквално до гол на Динамо, който падна 3 минути, след като добавеното време бе изтекло.

Хърватите победиха с 3:2 в Загреб и с общ резултат 4:3 продължава напред в най-комерсиалния клубен турнир. Лудогорец обаче може да обвинява само и единствено себе си, че няма да играе с Шериф в следващия кръг на турнира.

В самото начало на срещата Гъргоров даде аванс на гостите, а преди това изпусна сам на празна врата. Рукавина изравни в 33-ата минута след грешка в отбраната на Лудогорец, но три минути по-късно Марселиньо отново изведе българите напред.

Второто полувреме започна добре за тима от Разград, но в 57-ата минута Марселиньо получи жълт картон за симулация, въпреки че повторенията показаха, че той е бил чукнат по десния глезен. Това обаче беше второ официално предупреждение и бе изгонен. Три минути по-късно нова колективна грешка на „зелените" позволи на Рукавина да изравни.

Динамо атакуваше силно, но не стигаше до гол, а Лудогорец се бранеше много успешно. За огромно съжаление на българския шампион в 98-ата минута Вида с глава сложи край на надеждите на Лудогорец за европейска слава.

Съдията със сигурност ще бъде упрекван след мача, след като даде 5 минути продължение, но позволи цели 180 секунди по-късно Динамо да отбележи.

По този начин, неопитността на възпитаниците на Ивайло Петев ги лиши от заслужено класиране в третия предварителен кръг на Шампионската лига. Още в първия мач Лудогорец заслужаваше да спечели с разлика, но многото пропуски и грешка на Голубович в края лишиха отбора от успех. В днешната среща пък глупавата постъпка на Марселиньо и многото грешки в защита костваха класирането на Лудогорец в следващата фаза.

Динамо пък ще се изправи срещу Шериф Тираспол в следващия кръг, където играе българският вратар Влади Стоянов.

Двубоят можеше да започне по най-добрият начин за Лудогорец, след като още в 7-ата минута можеше да се стигне до гол в полза на българския шампион. Един от най-опитните в състава на Динамо Тонел сбърка в защита, Иван Стоянов отне и центрира по чудесен начин към Гъргоров, който обаче от изключително удобна позиция не успя да отбележи.

В 12-ата минута обаче нямаше кой да спре капитана на разградчани. Иван Стоянов беше фаулиран в близост до наказателното поле на Динамо. Самият той се нагърби с изпълнението и центрира много меко в близост до малкия пеналт. Там, нисичкият Гъргоров не само изпревари цялата защита на хърватите, но и вратаря и с глава реализира за 0:1 - перфектно начало.

Подобно на първата среща Лудогорец се дръпна и позволи на домакините да наложат превес над мача, но те не стигаха до положения за гол пред Голубович. Защитниците на българския тим се справяха добре срещу класните нападатели на Динамо, а в 32-ата минута изчистена топка стигна до Гъргоров след неразбирателство между защитниците на хърватите. Той обаче не успя да реализира, след като на два пъти ударите му бяха неутрализирани, а след това не успя да подаде на Марселиньо.

Минута по-късно обаче Динамо се възползва от първото си по-сериозно положение. От наглед никаква ситуация топката се озова в краката на Вршалко отдясно. Той центрира в наказателното, където незнайно защо Рукавина бе оставен непокрит. Дори без да отскача нападателят с глава насочи топката под горната греда на Голубович и изравни - 1:1.

Лудогорец обаче реагира много бързо. В 36-ата минута Иван Стоянов отново центрира от пряк свободен удар. Той насочи топката към Марселиньо в наказателното поле, където той надигра двама защитници и с мощен удар прониза Келава за втори път - 1:2 и Лудогорец докосваше класирането в третия кръг.

Повторенията обаче ясно показаха, че Марселиньо е играл с ръка при овладяването на топката.

До края на полувремето „зелените" можеха да решат в всичко в срещата, след като Кейшара започна страхотна контраатака, подаде към Минев в центъра и той проби до наказателното поле. Вместо да подава обаче, той реши да стреля, а ударът му бе блокиран.

Алиспахич замени Луис Ибанес още в началото на второто полувреме и Динамо тръгна в атака, оставяйки само трима в своя защитен вал. Още в началото Лудогорец застраши на два пъти вратата на Загреб, но Гъргоров и Марселиньо не успяха на два пъти да дадат финалното подаване.

В 57-ата минута обаче положението на Лудогорец стана много, много тежко. Марселиньо проби в наказателното поле, но беше чукнат леко по десния крак. Той се строполи на земята, но съдията вместо дузпа, показа жълт картон на бразилеца. Това обаче беше негов втори наказателен картон и разградчани трябваше да доиграят с 10 човека важната среща.

Това се отрази зле на Лудогорец и още в 60-ата минута се стигна до изравняване. Кайсара не успя да изчисти, хърватски футболист взе топката, проби и центрира. Там пък Барт не се намеси адекватно и Рукавина с много странен удар преодоля съпротивата на Голубович - 2:2.

Минута по-късно едва не се стигна до трети гол, след като Алиспахич стреля опасно, топката се отклони в Минев и мина на сантиметри от страничната греда.

Динамо продължи да натиска мощно своя съперник, като положенията пред вратата на Голубович се редяха едно след друго, но до гол така и не стигаше. Хърватите натискаха основно отдясно на своето нападение, но последното подаване куцаше на Динамо.

От своя страна българските футболисти се справяха добре в защитен план, въпреки че бяха с човек по-малко на терена. Като изключим няколко колебливи намеси на Голубович, до сериозно положение не се стигаше.

В 78-ата минута обаче той изкупи всичките си грехове, след като първо спаси своята мрежа след рикошет в крака на Гулдан, а след това спаси и добавката на Чоп.

До края на срещата Динамо усили своя натиск, но нападателите в тъмен екип не успяваха да стигнат до голово положение, а в същото време българският тим се държеше изключително храбро.

Многото накъсвания на играта накараха съдията да даде 5 минути продължение.За съжаление на българите, съдията не даде край след изтичането им, а цели 180 секунди след тези 5 минути Динамо стигна до гол, благодарение на Вида. След гола съдията свири край.