Скандални съдии отрязаха главата на "болярите" в Пловдив

„Етър” отстъпи с 1:0 в гостуването си на „Локомотив” (Пд) и вече е ясно, че ще играе за 11-14 място заедно с „Дунав”, който падна с 0:2 от „Септември”. „Виолетовите” можеха да стигнат все пак до ремито, ако в 79-ата минута реферът Ивайло Стоянов не бе спестил очевадна дузпа за игра с ръка на Езе пред голлинията.

Етърци водеха играта през първите 25 минути. Още в 4-ата минута Н. Колев центрира отдясно, но Пиргов боксира топката. За домакините пък в 14-ата минута Марчев се резмина с топката пред вратата. Най-опасното положение за „Етър” бе в 20-ата минута, когато Аласана Мане стреля от фаул, но вратарят Пиргов успя да спаси. В ответната атака Аралица стреля опасно с глава, но Гъргич извади топката в корнер.

В 27-ата минута след хубава комбинация Батрович от отлична позиция прати кълбото над гредата. В следващите минути локомотивци имаха две чисти положения, но Денис Гъргич, който беше най-добрият играч на етърци в този мач, спаси. Той първо извади удар на Марчев, а после с крак спаси удар на Аралица. До почивката удар на Марчев мина до десния стълб, а за етърци Сърмов от фаул стреля неточно и високо над вратата.

„Локо” (Пд) издебна своя момент в 53-ата минута, когато падна и единственият гол в мача. „Виолетовата” защита увисна и оставеният непокрит Димо Бакалов се разписа за 1:0.

„Етър” продължи да атакува, но не стигаше до чисти възможности. В 60-ата минута Младенов центрира остро, но топката бе избита в корнер. Малко след това след центриране отляво Бадара не успя с глава да засече топката. В 67-ата минута пък Мане стреля на метър от десния стълб. Така се стигна до 79-ата минута, когато Георги Пашов от чудесна позиция стреля във вратата, а Езе с протегната ръка изби топката. Както е известно обаче, в настоящото първенство дузпи за „Етър” не се свирят, а срещу „Етър” се свирят и когато ги няма. Само преди няколко кръга Бадара пред голлинията с глава прати топката в ръката си, за което получи червен картон и дузпа.

До края „болярите” не успяха да застрашат вратата на домакините, а в добавеното време Михалевич изскочи сам срещу Гъргич, но прехвърли и него, и вратата. След мача Красимир Балъков бе бесен на съдийството, като изброи три чисти ощетявания на „Етър“ в последните три мача – неотсъдената дузпа, засадата преди гола на „Септември“ и отменения гол на Стоянов срещу „Дунав“.