Скандални решени, бой и протести белзязаха финала за Купата на Черна гора

Отборът на Будучност спечели първа купа на Черно гора по футбол. На финала възпитаниците на Радислав Драгичевич победиха Челик с 1:0.

Защитникът Митар Пекович отбеляза победното попадение в първата от десетте минути добавено време. Двубоят беше забавен с осем минути, след като в 71-ата минута главният рефер отсъди дузпа за Будучност.

Футболистите на Челик протестираха бурно и в крайна сметка арбитърът отмени решението си. В същото време групи запалянковци на двата отбора се сбиха на трибуните. След драматичния край на мача ядосаните играчи на Челик отказаха да се явят на награждаването.

Будучност продължава и борбата за трофея в шампионата на Черна гора. Отборът изостава на 5 точки от лидера Сутиеска два кръга преди края, но има и мач по-малко.

Титлата до голяма степен може да бъде решена в събота, когато е прекият двубой между двата основни претендента за златните медали, обобщава БТА.