Скандален рефер ще свири Лацио – Лудогорец

снимка: Guliver/Getty Images

УЕФА обяви съдията на двубоя между Лацио и Лудогорец в Лига Европа.

Първата среща от 1/16 финалите в Лига Европа ще се проведе в четвъртък от 22:05 часа в Рим.

Главен съдия на мача ще бъде германецът Феликс Цвайер, от който българския шампион пази кошмарни спомени.

Именно Феликс Цвайер бе съдия на двубоя между Динамо (Загреб) и Лудогорец по-миналата година (3:2), когато разградския тим отпадна кошмарно след гол в последната минута в Загреб.

Преди това съдията трябваше да свири край на мача, но даде осем минути продължение, въпреки че страничния бе показал пет минути.

Другият скандален момент в мача бе втория жълт картон на звездата на Лудогорец Марселиньо.

През този сезон Феликс е свирил при загубата на Динамо Загреб от Черноморец (Одеса) в Украйна като и двата отбора бяха в групата на Лудогорец в Лига Европа.