Сити стартира убедително с 4:0 над Суонзи, Агуеро с първи два гола (Видео)

снимка: ройтерс

Отборът на Манчестър Сити стартира с разгромна победа с 4:0 над тима на Суонзи в последната среща от 1-ия кръг на Висшата лига. Двубоят се игра на стадион „Итихад, а в герой за „гражданите" се превърна новото попълнение Серхио Агуео, който отбеляза два гола и подаде за гола на Давид Силва. Преди това Един Джеко бе открил резултата.

Суонзи не позволи на домакините да натиснат в началото на мача и новакът във Висшата лига се представяше достойно на терена. Давид Силва бе най-сериозната опасност за вратаря след като пробва няколко опасни удара към вратата, а един от тях срещна и гредата в 30-та минута.

Постепенно натискът на домакините се засили в края на полувремето, но до гол така и не се стигна след пропуски на Джеко и Яя Туре. Гарет Бари също удари гредата. Второто полувреме „гражданите" продължиха да диктуват темпото. Адам Джонсън в 57-та минута стреля много опасно, но вратаря изби в краката на Джеко, който се разписа от близо за 1:0.

Малко след това в игра се появи Серхио Агуеро. В 68-та минута аржентинецът откри головата си сметка с удар от близо след подаване на Майка Ричардс. Само две минути по-късно Агуеро излъга вратаря Ворм и от аутлинията с хубав пас намери Давид Силва, който се разписа на празна врата. В последната минута Агуеро с красив удар оформи крайното 4:0.

По този начин Сити излезе на първо място в класирането заедно с Болтън.

League - Manchester City 4-0 Swansea City All Goals & Highlights Premier League 15/8/2011