Сити се оказа недостоен за Барселона на "Камп Ноу"

Барселона е поредният четвъртфиналист в Шампионска лига, след като на „Камп Ноу“ тази вечер каталунците продължиха силното си представяне като домакин в турнира и надделяха с 2:1 над Манчестър Сити, класирайки се напред с общ резултат 4:1.

Вездесъщият Меси класира Барселона напред, след като в решителен момент в 67' успя да промуши топката във вратата на Харт и да вкара гола на успокоението за Барселона. Настроението на Сити пък съвсем спадна, когато в 79' Сабалета беше изгонен за втори жълт картон.

В края двата отбора си размениха по един гол, след като Венсан Компани изравни за Сити, а Алвеш вкара за крайното 2:1.

4072371

През първата част съдията Стефан Ланоа можеше да отсъди дузпа за Барселона в самото начало за нарушение на Лескът, а след това гол на Неймар беше отменен заради несъществуваща засада на Жорди Алба.

Именно Лескът беше главният виновник за гола на Барса, след като Лескът пресече паса на Фабрегас, но след това чукна топката на останалия сам срещу Харт Меси.

Аржентинският маг пък отбеляза 8-ия си гол в Шампионска лига през този сезон, както и гол №37 в мач от Шампионска лига на „Камп Ноу“. Серията му срещу английски отбори също продължи отлично, като той вече има 10 гола срещу представители на Англия. Той задмина и Раул по голове с фланелката на един клуб, като вече има 68, докато Раул има 67 с Реал Мадрид.

4072400

Шави Ернандес също влезе в историята, след като записа мач №145 в Шампионска лига и изостава само от Райън Гигс, който е със 149.

Барселона пък се класира за 7-и пореден път на четвъртфинали в турнира и чака спокойно жребия за следващата фаза, който ще се тегли в края на следващата седмица.

Мартино не изненада със състава си, като заложи на най-доброто, с което разполага. Триото в нападение беше формирано от Неймар, Меси и Сеск. В същото време Пелегрини реши да не рискува и излезе само с Агуеро в предни позиции, оставяйки на пейката Негредо, Джеко и Хесус Навас.

В 6' можеше да се отсъди дузпа в полза на домакините, след като Лескът не се намеси добре и спъна Лео Меси в пеналта, но съдията подмина ситуацията. Малко по-късно отново Меси осъществи пробив, мина покрай вратаря и можеше да отбележи, но в последния момент Компани успя да избие топката.

4072372

За гостите първото по-сериозно положение дойде в 17', когато Коларов проби отляво и намери непокрития Милнър, който обаче стреля встрани. В ответната атака пък Алба беше изведен в наказателното поле, а той подаде на Неймар на празна врата за 1:0. Голът обаче беше отменен заради несъществуваща засада на Алба.

4072374

Статуквото на терена се запази, като "гражданите" продължиха да стигат трудно до положения, а Агуеро беше тотално изолиран от играта. Бързите атаки на Барса пък вещаеха сериозни опасности, но гол не падаше.

В 36' Сити организира най-добрата си атака, но ударът на Силва мина над вратата на Валдес. Две минути по-късно Неймар се възползва от грешка на защитата и излезе сам срещу вратаря, но ударът му беше избит. При последвалия корнер Шави се озова на добра позиция, но Харт спаси.

4072378

4 минути преди края на полувремето "гражданите" осъществиха магическа атака - Туре намери в пеналта Силва, който свали към Насри с пета, но ударът на френският национал беше отразен от Валдес.

Почивката дойде след две страхотни положения за Барса. Първо, Меси изведе Неймар в наказателното, а бразилецът в крайна сметка излъга Харт и стреля, но Фернандиньо отби в от голлинията. Последва остро центриране към Меси, но отново защитата на гостите внимаваше - 0:0 на полувремето.

4072365

Втората част почна със смяна, като Агуеро напусна терена, за да направи място за Един Джеко. Той беше в основата на първата опасност за втората част, сваляйки топката за Силва, но Валдес спаси. Няколко минути по-късно Меси с поредния си пробив излезе на отлична позиция, но гредата спаси гостите.

В 52' интригата в двубоя можеше да се завърне с пълна сила, когато Коларов центрира отляво за Джеко, който стреля отлично с глава, но отново Валдес се отчете с блестяща намеса. Две минути по-късно нова отлична акция на гостите позволи на Сабалета да остане непокрит в наказателното поле, но защитникът бе неточен от непосредствена близост.

4072380

Темпото продължи да бъде високо и Меси изпусна още една възможност за своите преди Джеко да се озове на стрелкова позиция. В последния момент Масчерано се метна в краката му и успя да избие.

Надеждите на гостите за класиране бяха убити от Лионел Меси, след като Фабрегас се опита да намери аржентинеца, а при опита да изчисти Лескът подари топката на №10 от домакините. За Меси остана най-лесното - удар и 1:0 за Барселона.

В 78' нервите на Сабалета не издържаха и той протестира сериозно срещу решение на съдията да не отсъди дузпа за Сити за нарушение на Джеко. Леноа не се поколеба и показа втори жълт картон, изгонвайки аржентинеца от игра.

4072399

Все пак Сити вкара почетен гол, след като при центриране от корнер Туре свали за Компани пред наказателното поле, а Серхи Роберто покри засадата, което позволи на белгиецът да изравни - 1:1.

Дори това обаче не попречи на каталунците да спечелят мача, след като Иниеста изскочи сам срещу Харт, мина покрай него, а след това комбинира с Дани Алвеш, който с точен удар направи 2:1 - 4:1 общ резултат и Барселона е четвъртфиналист.