Сити се измъчи срещу слабак, Фернандиньо счупи глупомера (ВИДЕО)

снимка: Guliver/Getty Images

Манчестър Сити си направи труден мача срещу слабака Бърнли. Подопечните на Пеп Гуардиола биха с 2:1 вкъщи, но преди това се постараха да изпилят нервите на своите фенове.

Фернандиньо си заработи червен картон през първата част, след като влезе зверски с двата крака напред в противник. Постъпката на играча бе много глупава, защото ситуацията се разигра в средата на терена и не предвещаване никаква опасност за "гражданите".

Първата част приключи без голове, а явно на полувремето Пеп Гуардиола е чел конско на футболистите си. Те се появиха решени на всичко и поведоха с 2:0, макар че бяха в числено намален състав.

Първо в 58-ата минута Клиши изведе домакините напред, а после и Серхио Агуеро заби дежурния си гол в 62-ата минута. В 70-ата Бърбли върна едно попадение и накара "Етихад" да трепери до самия край на срещата.

С победата Ман Сити събра 42 точки и поне временно се намира на трета позиция в класирането зад водачите Ливърпул и Челси.