Сити се изложи на гости на Блекбърн

Грандът Манчестър Сити се провали в опита си да елиминира втородивизионния Блекбърн и стигна само до равенство 1:1 в гостуването си на „Иууд Парк“ в срещата от 3-ия кръг на турнира за Купата на Футболната асоциация (ФА къп).

Алваро Негредо изведе „гражданите“ напред в самия край на първото полувреме, когато остана непокрит на далечната греда и се възползва от подадена с глава топка след изпълнение на ъглов удар. При изстрела на испанския нападател с десния крак останаха съмнения, че той е в засада, но така или иначе голът му бе зачетен – 0:1.

Това е първо попадение за Негредо в първия му мач от турнира, а общо през сезона той вече има 15 гола с екипа на Сити.

„Гражданите“ обаче не успяха да удържат крехкия си аванс и в 55-ата минута капитанът на домакините Скот Дан се възползва от неубедителна намеса на вратаря Костел Пантилимон. След изпълнение на корнер Кустед стреля с глава, а стражът на Сити не можа да укроти топката, като я прати на пътя на Дан, който от 2 метра нямаше как да сбърка – 1:1.

В последвалите минути Блекбърн се впусна в атаки, търсейки пълен обрат, което позволи на Сити да организира скоростни контраатаки. В 64-ата минута при една от тях удар на Един Джеко бе париран от ветерана Пол Робинсън, а при добавката на празна врата Негредо не можа с глава да насочи кълбото в мрежата.

В 87-ата минута задачата на Сити да спечели гостуването си стана непосилна, след като Дедрик Боята получи втори жълт картон и остави съотборниците си с човек по-малко на терена. „Гражданите“ трепериха до края на 4-минутното продължение, но въпреки всичко успяха да удържат поне равенството.

Така сблъсъкът от 3-ия кръг на ФА къп ще се реши при преиграването на стадион „Етихад“ в Манчестър.