Сити показа свежест в първия мач без Манчини (ВИДЕО)

Манчестър Сити победи Рединг само с 0:2 като гост на "Мадейски", но играчите на тима играха футбол с много скорост и комбинации, които обаче не помогнаха за по-изразителна победа в мач без значение и за двата отбора.

Попаденията бяха дело на Агуеро в 40' и Джеко в 88', а 3-те точки доближиха Сити на 10 точки от категоричния шампион Манчестър Юнайтед, който е с 88 точки. От своя страна, Рединг се намира на 19-а позиция с едва 28 точки.

Това беше и първи мач на миналогодишните шампиони без мениджъра Роберто Манчини, който беше уволнен часове преди днешния двубой. В негово отсъствие футболистите бяха водени от Браян Кид.

"Гражданите" започнаха с настроение въпреки липсата на досегашния мениджър на пейката, а Серхио Агуеро се отчете с 2 пропуска в първите 10 минути, а удар на Милнър бе париран от МакКарти. Още в 13' обаче се наложи Коло Туре да бъде заменен принудително заради контузия, а на терена се появи Майкон.

Сити мачкаше своя съперник, който едва в 29' се отчете със сериозно положение, но Харт с веща намеса спря изстрел на МакЛиъри. Той имаше и още един шанс през полувремето, но Бари го фаулира и прекъсна добра атака на ройълс.

В заключителните 15 минути миналогодишните шампиони имаха няколко отлични възможности чрез Туре и Тевес, но вратарят отново се намеси. В 40' обаче нулевото равенство беше нарушено, след като Милнър и Силва комбинираха, а испанецът намери Агуеро и нападателят откри - 0:1.

Секунди преди края Силва можеше да се разпише след многоходова комбинация между Майкон, Силва, Туре и Милнър - 0:1 на полувремето.

През втората част Погребняк имаше два отлични шанса, но и двата бяха блокирани от Харт. Като цяло това бяха и по-сериозните положения пред вратата на Сити, докато гостите играха чудесно в атака и само завършващият удар изневеряваше на нападателите.

На терена пък се появиха Един Джеко и Хави Гарсия, но това не промени скоростта в атаката на "гражданите", които водени от Силва и Милнър владееха тотално средата на терена. Тевес и Туре пък се отчетоха с най-големите пропуски за своя тим.

В 79' дойде най-добрата ситуация пред Харт, след като резервата Блекман успя да засече центриране от корнер, но Тевес изби от голлинията и запази аванса на своя тим. До края на срещата всичко по-интересно се разви пред МакКарти, а Джеко доказа защо е смятан за един от най-ефективните нападатели, отбелязвайки за 0:2 в 88' при втората си добра ситуация след смяната.