Сити подчини Ливърпул в екшън и съживи интригата в Англия

Манчестър Сити изтръгна скъпоценно 2:1 над прекия конкурент за титлата в Англия Ливърпул и разпали интригата за титлата в Премиър Лийг в луд мач на Етихад. Така гражданите намалиха разликата на 4 точки от лидера от града на Бийтълс. Двата отбора доказаха, че са сред най-добрите в света и поднесоха вълнуващ спектакъл, оставил без дъх феновете. В мача имаше всичко – скорост, техника, борба, голове, пропуснати шансове. Това бе първа загуба на Ливърпул от началото на сезона.

"Гражданите" владееха повече кълбото, но първото чисто положение обаче бе за гостите. Мане бе изведен зад отбраната на Сити, технично отклони топката покрай вратаря, но тя срещна страничната греда. После вратарят и защитникът Стоунс не се разбраха и полевият играч изрита топката в своя съотборник, тя застрашително пое към мрежата, но на самата голлиния Стоунс се хвърли току пред Салах и я изби.

Домакините откриха откриха 5 минути преди почивката. Бернардо Силва центрира отляво, Серхио Агуеор майсторски овладя под носа на Ловрен и с бомбен, точен до милиметри шут от малък ъгъл препарира вратаря на червените. Агуеро се разписа в седми пореден домакински мач срещу Ливърпул, a попадението беше под №250 за нападателя в официални двубои в цялата му кариера.

През втората част Ливърпул натисна и стигна до изравняване. В 64-та минута Александър Арнолд центрира отдясно на далечната греда към Робъртсън, който много майсторски върна топката успоредно на голлинията и там връхлитащият Фирмино с глава я заби в опразнената врата.

Манчестърци не се отказаха да търсят победата и я изковаха в 72-та минута. При една контра Стърлинг изведе Сане отляво, който с левачката стреля майсторски – топката се удари в страничната греда и влезе в мрежата. Последваха няколко мелета пред двете врати, но до нов гол не се стигна – Салах пропусна за Ливърпул, Силва и Стърлинг – за Манчестър Сити.

След срещата, както и преди нея, двамата мениджъри - Гуардиола и Клоп се поздравиха и прегърнаха топло, с което демонстрираха, че става дума просто за игра. Макар и за милиарди!